Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 55 × 47 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Operating Language | English |
| Application | RV, Hotel, garage, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| Type | Microwave Oven |
| Installation | built-in |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Housing Material | Plastic |
| Power (W) | 1250 |
| Voltage (V) | 230 |
| Model Number | MOBI2003B |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Capacity | 20L |
| Cavity | 304 Stainless Steel Cavity |
| Control Method | Manual control with press door open Plastic knob (black color ) |
| Microwave Output Power | 800W |
| Microwave Input Power | 1250W |
| Microwave Frequency | 2450MHz |
| Power Level | 5 |
| Glass Turntable | 245 mm |
| Frame Material / Color | SPCC black |
| Rated Voltage | 230V~50Hz |
Instock
There are no reviews yet.