Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 50 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | GL-FC-202Q |
| Condition | New |
| Warranty | 1 Year |
| Dimension(L*W*H) | 1000*730*1130mm |
| After-sales Service Provided | Online support |
| Weight | 120 |
| Voltage | 220V/50HZ |
| Application fields | Bakery, Beverage Factory, Commercial catering, Snack food factory |
| Raw material | Water, Nuts, Flour |
| Output product name | pizza |
| Key Selling Points | High Productivity |
| After Warranty Service | Spare parts |
| Local Service Location | None |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | New Product 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine |
| Application | Bread Bakery Machine |
| Capacity | 2 Deck 2 Tray |
| Material | Stainlee Steel |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
| Usage | Bakery Machines Electric Pizza Oven |
| Function | Baking Bread Pizza Meat Baguette |
| Tray size | 400*600mm |
| Power Source | GAS |
| Suitable for | Baking Bread Cake Pizza Cookies |
| Energy | GAS |
Instock
There are no reviews yet.