Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 70 × 100 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Condition | New |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Marketing Type | Hot sale 2020 |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | heating tube |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Voltage | 220v/50Hz |
| Power | 12KW |
| Dimension(L*W*H) | 1220*840*1550MM |
| Weight | 160 KG |
| Warranty | 1 Year |
| Application fields | Flour mill, Commercial catering, Snack food factory, Bakery |
| Raw material | Wheat, Flour |
| Output product name | bread, pizza |
| Key Selling Points | Multifunctional |
| Product name | Commercial Bakery Oven |
| Application | Bread Bakery Machine |
| Power Source | Electric |
| Type | Deck Baking Oven |
| Material | Stainless Steel 201 |
| Feature | Economical |
| Capacity | 3 Deck 6 Tray |
| Advantage | Easy Operation High Efficiency |
| Tray size | 400*600mm |
| MOQ | 1pcs |
Instock
There are no reviews yet.