Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 27 kg |
|---|---|
| Dimensions | 66 × 56 × 7 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Energy Efficiency Rating | CLASS B |
| Operating Language | English |
| Application | RV, Hotel, garage, Commercial, Household |
| Power Source | Electric |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | NO |
| Type | Microwave Oven |
| Installation | built-in |
| Controlling Mode | Digital Timer Control |
| Housing Material | stainless steel |
| Power (W) | 1350 |
| Model Number | TFMW8216 |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Capacity | 23L |
| Cavity | 304 Stainless Steel Cavity |
| Voltage Rating | 220-240V 50Hz |
| Rated Input(Microwave) | 1350W |
| Rated Output(Microwave) | 800W |
| Rated Output(Grill) | 900-1000W |
| Microwave Frequency | 2450MHz |
| Display | LED |
| Package Dim. (W x D x H) | 590*450*360 mm |
Instock
There are no reviews yet.