Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA, JILI |
| Origin | Mainland China |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Other |
| Showroom Location | None |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Machinery Test Report | Provided |
| Warranty of core components | 1 Year |
| Core Components | Engine, Motor |
| Condition | New |
| Packaging Type | Belt |
| Packaging Material | Paper, Plastic, Wood |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Hydraulic |
| Voltage | 220V/380V |
| Power | 11-15kw |
| Place of Origin | Henan, China |
| Weight | 4.5 KG |
| Key Selling Points | Easy to Operate |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Name | Used clothes and textile compress baler machine |
| After Warranty Service | Video technical support |
| Warranty Service | Online support |
| After Service | Spare parts |
| After Warranty | Field maintenance and repair service |
| Certification | CE ISO |
| Marketing Type | New Product 2020 |
Instock
There are no reviews yet.