Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Brand Name | HAOYUNMA, Shuliy |
| Origin | Mainland China |
| Type | Other, Other |
| Condition | New |
| Application | Commodity, Textiles |
| Packaging Type | Cartons, Bottles, Barrel, Bags, Film |
| Packaging Material | Plastic, Paper, Metal |
| Automatic Grade | Automatic |
| Driven Type | Hydraulic |
| Voltage | 380v |
| Power | 5.5 kw |
| Place of Origin | China |
| Weight | 1000 kg |
| Dimension(L*W*H) | 1500*1200*2200 mm |
| After-sales Service Provided | Engineers available to service machinery overseas |
| Certification | ISO |
| Name | Baling Machine |
| Product name | Hay and straw baler |
| Function | High Effieciency |
| Usage | Compress Waste Paper, cotton, tyre, ect |
| Packing speed | 30-60 Bags/h |
| Capacity | 1-1.5T/H |
| Color | Customer's Requirements |
| Item | Hydraulic Vertical Cardboard Baler |
| Feature | Easy Operation |
Instock
There are no reviews yet.