Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 94 × 57 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 160 |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | aluminum, Stainless steel |
| Brand Name | OIMG, BSD |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 5 years |
| Air Exhaust Rate | 15-17 m³ / min |
| Operating Language | English |
| Application | Household |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| logo/pattern | Silk screen printing, Laser Printing |
| Type | Wall Mounted, Wall-mouted |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | T8 |
| Function | LOW NOISE, Auto Heating Cleaning |
| Product name | Home Electric Range Hood |
| Width | 700mm(900mm available) |
| Switch | 3 Speeds Hand Sensor Touch Switch |
| Material | Stainless Steel+tempered Glass |
| Motor | Copper Motor |
| Air flow | 750-1000m3/h |
| Loading | 260pcs/40HQ(90cm) |
Instock
There are no reviews yet.