Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 120 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 70 × 91 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Noise | 51-60dB |
| Style | Island Hood |
| Type | Slide-Out, Downdraft |
| Air Exhaust Rate | 11-14 m³ / min |
| Structure | Flat Hood Type |
| Voltage (V) | 220V, 230 |
| Power (W) | 200w, 210 |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | aluminum, stainless steel + Galss |
| Brand Name | XMSJ |
| Origin | Mainland China |
| Model Number | CE-DF901-1 |
| Mode | exaust or recirculation |
| Feature | downdraft extractor |
| Keywords | downdraft |
| Switch | Touch Control |
| Size | 600/900mm |
| Material | Stainless Steel+tempered Glass |
| Light | 1 Pcs LED Light |
| Weight | 28KG |
| Noise Level | 58db |
| Certification | CB, ce, EMC, GS, RoHS, SASO, ERP |
Instock
There are no reviews yet.