Instock
| Weight | 19 kg |
|---|---|
| Dimensions | 99 × 46 × 52 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 230 |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | aluminum, Inox 430 SS body/Cold rolled plate+Tempered glass |
| Brand Name | OIMG, Kingbright |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Air Exhaust Rate | 15-17 m³ / min |
| Application | Hotel, Commercial, Household |
| App-Controlled | NO |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Type | Wall Mounted |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | KY9-C08-V3 |
| Function | LOW NOISE, ECO Cooler, Mood Lamp, Heating cleaning |
| Product name | Modern Tempered Glass 900 slant hood with aluminum sticker (750) |
| Material | Inox 430 SS body/Cold rolled plate+Tempered glass |
| Filter | 3 layer aluminum filter*1 + Charcoal filter*1 |
| Motor | 1*230W copper motor |
| Switch | 3-speed touch switch |
| Illumination | 2×1.5W LED |
| Size | 900mm/750/700/600mm |
| Certification | CB Ce |
| Outlet Diameter | 150mm |
Instock
There are no reviews yet.