Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 96 × 49 × 80 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | 500w |
| Exhaust Type | Vented |
| Housing | STAINLESS STEEL, stainless steel |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Air Exhaust Rate | 15-17 m³ / min |
| Application | Hotel, Household |
| App-Controlled | NO |
| Type | ISLAND |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | XT-28E1 |
| Product name | Oil Fume Suction Island Range Hood for Commercial Kitchen |
| Material | Inox Aisi 304/430 |
| Switch | Electronic button |
| Light | LED 3*1W |
| Filter | 1*Metallic filter |
| Air outiet | 150mm |
| Air flow | 1000m3/h |
| Motor | 1*330W |
| Dimension | 350mm |
| Loading Qty (20/40/HQ) | 128/275/298 |
Instock
There are no reviews yet.