Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 64 × 17 × 55 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 180 |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | aluminum, Stainless steel |
| Brand Name | OIMG, Guoxin |
| Origin | Mainland China |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Air Exhaust Rate | 11-14 m³ / min |
| Application | Commercial, Household |
| App-Controlled | NO |
| Private Mold | Yes |
| logo/pattern | Laser Printing |
| Type | Wall Mounted |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | CB-220 |
| Function | LOW NOISE |
| Color | Black or white |
| Switch | 5 keys button switch |
| Material | cold-rolled +tempered Glass |
| Filter | tainless Steel Filter |
| Light | 2X1.5W LED Light |
| Motor | 24# All-sealed Aluminum/cooper Wire |
| Air flow | 300-600m3/h |
| Exhaust hole diameter | 120mm |
| Installation | Wall Mountd |
| Style | Home Electric Slim Range Hood |
Instock
There are no reviews yet.