Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 24.44 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 75 × 43 cm |
| Noise | 51-60dB |
| Model Number | USCX08T75 |
| Style | Side Suction |
| Type | Wall Mounted |
| Air Exhaust Rate | ≥ 21 m³ / min |
| Structure | Stair Type |
| Certification | ETL |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 200w |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | STAINLESS STEEL |
| Brand Name | Tieasy |
| Origin | Mainland China |
| Brand | Tieasy |
| Product Dimensions | 18.9"D x 29.8"W x 17.1"H, 18.9 x29.8 x17.1 inches |
| Color | Black |
| Special Feature | Auto Clean |
| Finish Type | Brushed |
| Material | stainless steel |
| Noise Level | 65 dB |
| Mounting Type | Under Cabinet Mount |
| Controls Type | Touch |
| Voltage | 120 Volts |
| Number of Speeds | 3 |
| Light Source Type | LED |
| Filter Type | Baffle |
| Ventilation Type | Ducted |
| Item Weight | 53.9 pounds |
| Product Number | USCX08T75 |
| Airflow Displacement | 900 Cubic Feet Per Minute |
| Material Type | Stainless Steel |
| Batteries Included | No |
| Batteries Required | No |
Instock
There are no reviews yet.