Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 95 × 80 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Voltage (V) | 220V |
| Exhaust Type | Combination |
| Housing | STAINLESS STEEL |
| Origin | Mainland China |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | None |
| air exhaust rate | ≤ 10 m³ / min |
| application | Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | NO |
| private mold | Yes |
| type | under cabinet |
| housing material | Tempered glass+stainless steel |
| power (w) | 180 |
| place of origin | Shandong, China |
| brand name | XINGBANG |
| model number | DF90E |
| Gross weight per piece | 42Kg |
| Package dimensions | 92.5*77.5*43.5cm |
| Color | Black |
| Size | 90cm |
| Exhaust way | Extraction/recirculating |
| Airflow | 550m3/h boost air flow ERP, 750m3/h free |
| noise | 67dB |
| Lamp type | 2x3W LED lights |
| switch | Touch control |
| Oil net | Aluminum grease filter |
| Function | LOW NOISE |
Instock
There are no reviews yet.