Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 45 × 30 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 500w |
| Exhaust Type | Vented |
| Housing | Tempered Glass |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Model | CXW-300-T01 |
| key type | Touch |
| gross weight | 17.3kg |
| Product alias | T01 |
| Production enterprise | Zhongshan Shi Anxin Shenghuo Dianqi Co., Ltd. |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| Types of range hoods | T-type machine |
| range hood exhaust volume | 28m³/min |
| Warranty period | Twelve months. |
| net weight | 13kg |
| Package size | 975x470x640mm |
| place of origin | Chinese mainland |
| noise | 72dB(A) |
| Stacking layer limit | 4th floor |
| size | 900x410x580mm |
| Body material | stainless steel |
| 3C certificate number | 2020010716359698 |
Instock
There are no reviews yet.