Instock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 58 × 38 × 68 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Certification | CE |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Rinse Only, Spin-dry Only, Barrel Drying, Automatic Barrel Cleaning |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 500w, 190-250W |
| Loading Type | Front Loading, Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1, Grade 3 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Automatic Type | Semi-automatic |
| Tub Material | stainless steel |
| Tub No. | Twin Tub |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Return and Replacement |
| Warranty | 1 Year |
| Washing Capacity (kg) | >7kg |
| Application | Hotel, garage, Household |
| App-Controlled | NO |
| Product name | Washing machine |
| Washing kg | 8-10KG |
| power | 190-250W |
| control mode | Mechanical control |
| Dehydration speed | seven hundred and forty |
| Shell material | Environmentally friendly PP plastic |
| Inner barrel material | stainless steel |
| Product size | 565X340X640mm |
| Door opening mode | Top opening |
| Display mode | LED digital screen display |
Instock
There are no reviews yet.