Instock
| Weight | 6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 40 × 72 cm |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | ZHOUYAN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Washing machine brand | yangzi |
| model | T95-128 |
| texture of wood | all-plastic |
| Cabinet material | PP plastic |
| place of production | Chinese Mainland |
| How it works | Direct drive |
| Usage | Semi-automatic |
| Laundry program | , single dehydration |
| Drainage mode | under drainage |
| Energy efficiency rating | nothing |
| Inner barrel material | Plastic/stainless steel |
| Display screen type | nothing |
| Additional features | Automatic power-off |
| Control mode | Mechanical |
| product type | Spin dryer |
| Motor type | Ordinary motor |
| Closure method | Top opening type |
| Stacking layer limit | 4 floors |
| Gross weight | 7kg |
| Package size | 400x400x720mm |
| size | 380x380x700mm |
| net weight | 6kg |
| width | 380mm |
| Intelligent type | Intelligence is not supported. |
| Dehydration power | 240W |
| Washing power | 0W |
| Washing kilogram quantity | 0kg |
| Listing time | 2023-01 |
| series | T95-128 |
| Water consumption | 0L |
| Drying mode | No drying |
| Dehydrated kilograms | 9.5kg |
| Kilogram of drying | 0kg |
| drying power | 0W |
| Maximum speed | 1260 rpm |
| depth | 380mm |
| height | 700mm |
| 3C certificate number | 2021180705027375 |
Instock
There are no reviews yet.