Instock
| Weight | 88 kg |
|---|---|
| Dimensions | 156 × 165 × 118 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, Sport shoes, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 100-150w |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Warranty | 1 Year |
| After-sales Service Provided | Video technical support, Online support |
| Power | 11kw |
| Weight | 2500kg |
| Size | 1780*1650*2000 |
| Capacity | 100kg |
| Dewatering(r/min) | 36/760 |
| Power consumption | 85(kg/h) |
| Inner Drum Size | 1200*850mm |
Instock
There are no reviews yet.