Instock
| Weight | 91 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 70 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Automatic Type | semi-automatic |
| Motor type | Common Motor, Ordinary motor |
| Tub No. | Twin Tub |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Wash Only, Pre-wash, Quick wash, Standard Wash |
| Opening Method | Top Open |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 150-200w |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 3 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| height | 940mm |
| Display type | LED |
| How to use | semi-automatic |
| width | 832mm |
| Maximum speed | 1000 rpm |
| Package size | 780x460x920mm |
| drainage method | sewer |
| Drying kilogram | 0kg |
| Dehydration power | 160W |
| energy efficiency class | Level 3 |
| depth | 500mm |
| washing power | 450W |
| Product Type | Double cylinder washing machine (pulsator) |
| Drying method | No drying |
| Model | XPB92-8168S |
| size | 832x500x940mm |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| Box material | plastic |
| Washing kilograms | 9.2kg |
| Laundry program | Standard wash, single dehydration |
| net weight | 22kg |
| kilograms of dehydration | 6kg |
| Opening and closing method | top opening |
| Inner barrel material | full plastic |
| Stacking layer limit | 3rd floor |
| Control method | mechanical |
Instock
There are no reviews yet.