Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 12 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 80 cm |
| Washing Program | Standard Wash |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 400w |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 3 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Box material | Plastic |
| Working mode | Belt drive |
| Usage | Fully automatic |
| Drainage mode | Bottom drainage |
| Energy efficiency grade | Level 3 |
| Roller material | Stainless steel |
| Control mode | Push Button |
| Opening & closing mode | Top Open |
| Maximum stacking layer | 3 layers |
| Dehydration power | 400W |
| Washing power | 400W |
| Washing capacity (kg) | 10kg |
| Highest revolving speed | 1320 r/min clock |
Instock
There are no reviews yet.