Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 72 × 89 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Washing Program | Hand Wash, Drying, Large Cloth Wash, Quick wash |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | 200-250w |
| Loading Type | Front Loading, Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 2, Grade 1 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Model Number | XQG70-B705CG |
| Automatic Type | Automatic |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 24*22*34 |
| Tub Material | stainless steel |
| Tub No. | Single Tub |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | All-In-One Washer / Dryer |
| Installation | Freestanding |
| Washing Capacity (kg) | >7kg |
| Application | Hotel, Household, Washing Cloth |
| App-Controlled | Yes |
| Private Mold | Yes |
| Capacity | 7 KG/8 KG/9 KG |
| Max Spin Speed | 1200rpm |
| Color | White |
| Motor | BLDC Motor |
| Material | Stainless Steel Body |
| Heating | Hot Water |
| Housing Material | Stainless Steel |
| Certification | ce |
| Style | Front Loading Made |
Instock
There are no reviews yet.