Instock
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 80 × 130 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, Sport shoes, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| place of origin | Shandong, China |
| brand name | Xiaoya Pai |
| model number | XH80-Z801 |
| automatic type | Automatic |
| dimensions (l x w x h (inches) | 600*635*850 |
| dryer type | Tumble Dryer |
| housing material | stainless steel |
| power (w) | 2400 |
| voltage (v) | 220 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| application | Hotel, outdoor, garage, Commercial, Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | Yes |
| Name | Tumble dryer |
| Capacity | 7kg |
| Installation | Freestanding |
| Drying Type | Air Vented |
| Control mode | LED Display |
| Color | White |
| Noise | 50db |
| Functions | Drying Cloth |
Instock
There are no reviews yet.