Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 60 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Tub No. | Single Tub |
| Tub Material | STAINLESS STEEL |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Drainage Only, Wash Only, Pre-wash, Large Cloth Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Denim Wash, Standard Wash |
| Opening Method | Top Open |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 3 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Shanghai |
| model | XQB60-1165 |
| Usage | Automatic |
| Drainage method | under drainage |
| Energy efficiency level | Level 3 |
| panel type | digital display |
| Control mode | Manual type |
| product type | Washing machine |
| Motor type | Ordinary motors |
| Closure method | Top opening type |
| measure | 430x440x765mm |
| width | 430mm |
| Maximum speed | 750 rpm |
| depth | 440mm |
| height | 765mm |
Instock
There are no reviews yet.