Instock
| Weight | 200 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 92 × 130 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, Sport shoes, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 200-250w |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| place of origin | Jiangsu, China |
| brand name | Inchun |
| warranty | 1 Year |
| power | 1.5kw |
| weight | 380kg |
| size | 800*920*1290mm |
| Product name | Commercial washing machine |
| Rated Frequency | 380v/220v |
| Use the water pressure | 0.02MPa-1MPa |
| Drainage way | Down-drain |
| Dehydration way | Centrifugal dewatering |
| Wash speed | 50r/min |
| Uniform speed | 80r/min |
| Electric heating power | 12kw |
| After-sales Service Provided | Video technical support, Free spare parts, Online support |
Instock
There are no reviews yet.