Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 250 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 13 × 20 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Wash Only, Quick wash |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | <100W |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | None |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Place of Origin | Shanghai, China |
| Warranty | Unavailable |
| Power | 11kw |
| Weight | 470kg |
| Size | 862*1265*2028 |
| Product name | Dryer |
| Name | Fully Automatic Industrial Washer Extractor |
| Function | Washing Extracting |
| Used for | Hotel.factory .laundry Hospital |
| Capacity | 20kg |
| Heating | Electric |
| Description | Industrial Automatic Washing Machine |
| Material | Stainless Steel |
| Machine Type | Dryer Laundry Machine |
| Voltage | 220v/380v/415v/440v |
Instock
There are no reviews yet.