Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 89 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 76 × 100 cm |
| Control type | mechanical |
| Max spin speed | >1400 rpm |
| Depth | >50 cm |
| Housing Material | Steel Plate |
| Power Source | Electric |
| Automatic Type | Automatic |
| Model Number | 12 |
| Motor type | Frequency Conversion Motor |
| Drainage Method | Upper/Lower Outlet |
| Type | WASHER |
| Condition | New |
| Tub No. | Single Tub |
| Certification | CE |
| Tub Material | STAINLESS STEEL |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Wash Only, Drying |
| Opening Method | Front Open |
| Washing Capacity (kg) | >9 kg |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >300W |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Product type | Drum washing machine |
| Product specification | 12 kg washing and drying |
| Dewatering capacity | 8-9KG |
| Display mode | LED digital display |
| Product size | 595*660*850mm |
| Product weight | 74KG |
| Dehydration speed | 1400 |
| Water level selection | seven-segment |
Instock
There are no reviews yet.