Instock
| Weight | 15 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46 × 49 × 85 cm |
| Depth | <50 cm |
| Housing Material | Plastic |
| Power Source | Electric |
| Automatic Type | Automatic |
| Motor type | Frequency Conversion Motor |
| Drainage Method | Lower Outlet |
| Type | Compact |
| Condition | New |
| Tub No. | Single Tub |
| Certification | GS, RoHS |
| Tub Material | Plastic |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Drying, Wool Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Barrel Drying, Standard Wash, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Opening Method | Top Open |
| Washing Capacity (kg) | 5.6-7kg |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | <100W |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 3 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | SAINTCIAGA |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Model | ZDXYJ-108 |
| Product Type | Impeller washing machine |
| Usage | Fully automatic |
| Working mode | Fixed frequency |
| Drainage mode | Lower row type |
| 3C certificate number | 2022010705496987 |
Instock
There are no reviews yet.