Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 18 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 80 × 80 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Drainage Only, Wash Only, Large Cloth Wash, Antibiotic Wash, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | <100W |
| Loading Type | Front Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| height | 850mm |
| size | 595x612x850mm |
| width | 595mm |
| Washing kilograms | 10kg |
| Maximum speed | 1200 rpm |
| drainage method | upper drainage |
| energy efficiency class | first level |
| Opening and closing method | Front opening |
| depth | 612mm |
Instock
There are no reviews yet.