Instock
| Weight | 20 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 80 × 110 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 500w |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China, Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Drainage mode | Bottom drainage |
| Series | Intelligent automatic washing machine |
| Motor type | Fixed frequency motor |
| Washing capacity (kg) | 10kg |
| Roller material | Stainless steel |
Instock
There are no reviews yet.