Instock
| Weight | 78 kg |
|---|---|
| Dimensions | 72 × 68 × 85 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, Sport shoes, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Loading Type | Front Loading, Front Load, Front Loading |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| place of origin | China |
| brand name | Smad |
| model number | DWF-12A14LBMU(W) |
| automatic type | Automatic |
| power (w) | 1300 |
| tub material | stainless steel |
| tub no. | Single Tub |
| voltage (v) | 120 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| type | Washer |
| installation | Freestanding |
| energy efficiency rating | Energy star |
| washing capacity (kg) | >7kg |
| power source | Electric |
| app-controlled | NO |
| private mold | NO |
| Washing Capacity | 12Kg |
| Max. Spin Speed | 1400RPM |
| Color | White |
| Power Supply | 120V/60Hz |
| Number Of Program | 16 |
| Number Of Spin selection | 5 |
| Certification | Energy Star/UL |
| Gross Dimensions (W*D*H) | 725*680*850 |
| Gross Weight | 78k |
| Condition | New |
| Application | Hotel, outdoor, Commercial, Household |
Instock
There are no reviews yet.