Instock
| Weight | 72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 71 × 93 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, Sport shoes, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| place of origin | Guangdong, China |
| brand name | customized |
| model number | XQG80-1228DP |
| automatic type | Automatic |
| dimensions (l x w x h (inches) | 698*608*845 |
| loading type | Front Loading |
| power (w) | 200 |
| tub material | stainless steel |
| tub no. | Single Tub |
| voltage (v) | 220 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| type | All-In-One Washer / Dryer |
| installation | Freestanding |
| energy efficiency rating | Grade 1 |
| washing capacity (kg) | >7kg |
| application | Car, RV, outdoor, Hotel, garage, Commercial, Household |
| power source | Electric |
| app-controlled | Yes |
| private mold | Yes |
| Function | Spin Dehydration |
| Usage | Household Appliances |
| Keyword | Washing Machine Automatic Fully |
| MOQ | 153 PCS |
| Housing Material | PVC |
| Operation | Computer Controller Touch Screen |
| Logo | Accept Customized Logo |
| Feature | Convenient |
| Motor | BLDC Motor (aluminium Wire) |
Instock
There are no reviews yet.