Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 63 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 60 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Automatic Type | Automatic |
| Tub No. | Single Tub |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Wash Only, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Standard Wash |
| Opening Method | Top Open |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 2 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Zhejiang |
| Display type | Digital display |
| How to use | fully automatic |
| Smart Type | Smart is not supported. |
| width | 540mm |
| Motor type | Ordinary motor |
| Maximum speed | 1000 rpm |
| drainage method | sewer |
| energy efficiency class | Level 2 |
| Opening and closing method | top opening |
| place of origin | Chinese mainland |
| Control method | Computer type |
| depth | 560mm |
| Product Type | Pulsator washing machine |
Instock
There are no reviews yet.