Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 70 × 70 × 100 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Certification | CE |
| Washing Program | Drainage Only, Wash Only, Large Cloth Wash, Rinse Only, Standard Wash, Sportswear |
| Voltage (V) | 220V, 220-240 |
| Power (W) | 500w, 420 |
| Loading Type | Front Loading, Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1, Grade 3 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Model Number | XQB8.5-X806 |
| Automatic Type | Automatic |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 500*500*850mm |
| Tub Material | stainless steel |
| Tub No. | Single Tub |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Return and Replacement |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Stacked Washer / Dryer |
| Installation | Freestanding |
| Washing Capacity (kg) | 5.6-7kg |
| Application | Hotel, Household |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Drainage mode | Lower drainage |
| Dewatering capacity | More than 9KG |
| Dehydration speed | 740 |
| Limit of stacking layers | 3 floors |
| washability | 0.8 |
Instock
There are no reviews yet.