Instock
| Weight | 38 kg |
|---|---|
| Dimensions | 97 × 60 × 58 cm |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Cotton Linen Wash, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Towel Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Standard Wash, Automatic Barrel Cleaning, Steam treatment, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 3 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | ZHOUYAN |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Washing machine brand | Matsushita / Matsushita |
| Panasonic washing machine model | XQB100-KNA07 |
| Cabinet material | PCM steel plate |
| producing area | Chinese mainland |
| Color classification | grey |
| How to use: | Automatic |
| Drainage mode | Lower drainage |
| Energy efficiency level | secondary |
| Inner barrel material | Stainless steel |
| control mode | Computer style |
| product category | Wave wheel washing machine |
| Motor type | Ordinary motors |
| Opening and closing method | Top opening type |
| Stacking layer limit | Layer 3 |
| Gross weight | 38kg |
| Package size | 640x640x1030mm |
| measure | 564x583x953mm |
| net weight | 33kg |
| width | 564mm |
| Washing power | 230W |
| Wash kilograms | 10kg |
| Availability | 2023-05 |
| series | washing machine |
| Dehydrated kilogram | 10kg |
| Maximum speed | 700 rpm |
| depth | 583mm |
| height | 953mm |
| 3C certificate number | 2022010705511391 |
Instock
There are no reviews yet.