Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 24 × 45 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Housing Material | Plastic |
| Automatic Type | semi-automatic |
| Motor type | Common Motor |
| Drainage Method | Lower Outlet |
| Type | Compact |
| Condition | New |
| Tub No. | Single Tub |
| Tub Material | STAINLESS STEEL |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Wash Only |
| Opening Method | Top Open |
| Washing Capacity (kg) | 5.6-7kg |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 250-300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 3 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
Instock
There are no reviews yet.