Instock
| Weight | 98 kg |
|---|---|
| Dimensions | 80 × 100 × 80 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Washing Program | Hand Wash, Drainage Only, Wash Only, Drying, Pre-wash, Power Wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Chemical Fiber Wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Silk Wash, Denim Wash, Antibiotic Wash, Barrel Drying, Automatic Barrel Cleaning, Sport shoes, SHIRTS |
| Voltage (V) | 260V |
| Power (W) | 250-300W, 250-350W |
| Loading Type | Front Loading, Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 1, Grade 3 |
| Washing Machine Type | Dehydrating Machine |
| Brand Name | HAOYUNMA |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| Automatic Type | Semi-automatic |
| Tub Material | stainless steel |
| Tub No. | Single Tub |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Return and Replacement |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Washer |
| Washing Capacity (kg) | 5.6-7kg |
| Operating Language | English |
| Application | Hotel, garage, Household |
| App-Controlled | NO |
| logo/pattern | Hot Stamping |
| Product name | Washing machine |
| Washing kg | 5-6KG |
| power | 250-350W |
| control mode | Mechanical control |
| Dehydration speed | seven hundred and forty |
| Shell material | Environmentally friendly PP plastic |
| Inner barrel material | stainless steel |
| Product size | 500*470*850mm |
| Door opening mode | Top opening |
| Display mode | LED digital screen display |
Instock
There are no reviews yet.