Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 60 × 80 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Automatic Type | Automatic |
| Drainage Method | Lower Outlet |
| Tub No. | Single Tub |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Pre-wash, Wool Wash, Large Cloth Wash, Quick wash, Standard Wash |
| Opening Method | Top Open |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | >300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| CN | Guangdong |
| brand | AUX/AUX |
| model | HB55Q85-A19188T |
| product type | Pulsator washing machine |
| Usage | fully automatic |
| Working mode | Fixed frequency |
| Drainage mode | Lower row type |
| Energy efficiency rating | Level 3 |
| Washing capacity | 5.5kg |
| Washing power | 325W |
| Dehydration capacity | 5.5kg |
| Dehydration power | 250W |
| Drying capacity | 0kg |
| Drying power | 0W |
| Standard program water consumption | 98L |
| Inner cylinder material | stainless steel |
| Cabinet material | plastic |
| Net weight | 25.5kg |
| Body size | 520X530X878mm |
| Rated power consumption | 0.07 degrees/day |
| place of production | Chinese Mainland |
Instock
There are no reviews yet.