Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 20 × 20 cm |
| Housing Material | Plastic |
| Power Source | Electric |
| Automatic Type | semi-automatic |
| Motor type | Other |
| Drainage Method | Lower Outlet |
| Type | Compact |
| Condition | New |
| Tub No. | Twin Tub |
| Tub Material | Plastic |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Drainage Only, Wash Only, Drying, Quick wash, Rinse Only, Spin-dry Only, Standard Wash, SHIRTS, Sportswear, Down products |
| Opening Method | Top Open |
| Voltage (V) | 120V |
| Power (W) | >300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 2 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | NoEnName_Null |
| Origin | US(Origin) |
| Item Weight | 28 pounds |
| Product Dimensions | 25.6 x 14.2 x 28.8 inches |
| Efficiency | Energy Efficiency |
| Capacity | 17.6 Pounds |
| Max Spin Speed | 1700 RPM |
| Special Features | Portable |
| Control Console | Knob |
| Standard Cycles | 1 |
| Access Location | Top Load |
| Material Type | ABS+PP |
| Included Components | Drain Hose, Draining Basket |
Instock
There are no reviews yet.