Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5 × 5 × 5 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Automatic Type | Automatic |
| Drainage Method | Lower Outlet |
| Type | Compact |
| Condition | New |
| Tub No. | Single Tub |
| Tub Material | STAINLESS STEEL |
| Installation | Freestanding |
| Washing Program | Wash Only, Quick wash, Spin-dry Only, Standard Wash, Sportswear |
| Opening Method | Top Open |
| Voltage (V) | 110V |
| Power (W) | 250-300W |
| Loading Type | Top Loading |
| Energy Efficiency Rating | Grade 2 |
| Washing Machine Type | Mini Washing Machine |
| Brand Name | ROOOWOOO |
| Origin | US(Origin) |
| Capacity | 15.6 Pounds |
| Product Dimensions | 18.3"D x 18"W x 43"H |
| Special Feature | Child Lock |
| Controls Type | Push Button |
| Specification Met | Energy Star |
| Number of Washing Cycles | 10 |
Instock
There are no reviews yet.