Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 60 × 50 × 170 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 3 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 5HP |
| Voltage (V) | 220V, 220 |
| Power (W) | 500w, 5100 |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | HAOYUNMA, KTN |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Shandong, China |
| Model Number | 12000BTU |
| Capacity (btu) | 12000BTU |
| COP | 4 |
| EER | 6.5 |
| Power Type | DC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Split Wall Mounted Air Conditioners |
| Application | Hotel, Household |
| Remote Control | Yes |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | Low noise |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Variable frequency |
| Private Mold | NO |
| Product Name | Split air conditioner |
| Cooling capacity | 9000 Btu |
| Noise Level | ≤35dB(A) |
| Control type | Remote Control |
| Net /Gross weight(kg) | 6.5/8.5 |
| Net dimensions (W x H x D) | 698*255*190mm |
| Packing dimensions (W x H x D) | 764*325*257mm |
| Suitable area | 14~22m2 |
| Loading Quantity | 149/303/336 |
| Certification | CB, ce, RoHS, SASO |
Instock
There are no reviews yet.