Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 30 kg |
|---|---|
| Dimensions | 50 × 50 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220, 110 |
| Power (W) | 1w, 280 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | OIMG, HengShou |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Sichuan, China |
| Model Number | Z-A1 |
| Capacity (btu) | 2000 |
| EER | 2-4 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts, Return and Replacement, Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Energy Efficiency Rating | Class A |
| Operating Language | English |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Outdoor, RV, Commercial, Household |
| Remote Control | Yes |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | Portable |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | Yes |
| Applicaton | Room/Outdoor |
Instock
There are no reviews yet.