Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 40 kg |
|---|---|
| Dimensions | 82 × 67 × 85 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 3224 |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | OIMG, GREE |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | PTW-A |
| Capacity (btu) | 10001-12000 |
| COP | None |
| EER | 2-4, 3.22 |
| Power Type | AC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | Split Wall Mounted Air Conditioners |
| Application | Commercial, Hotel, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 550m3/h |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | WIFI CONTROL |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | NO |
| Certification | CE |
| Power supply | 1Ph-220-240V~50Hz |
| OEM | YES |
| Feature | Eco-friendly |
| Cooling capacity | 11000 BTU |
| Function | Cooling Only |
| Cooling Rated Power Input | 1300 W |
| Moisture removal | 1.2 Liters/h |
| Indoor noise level | 42/39/34/29 dB(A) |
Instock
There are no reviews yet.