Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 100 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 70 × 70 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electrical |
| Grade | Grade 2 |
| Indoor Machine Noise | 24-35dB |
| Air conditioning power | 5HP |
| Voltage (V) | 220V |
| Power (W) | 500w |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating |
| Brand Name | HAOYUNMA, gree/midea/tcl/chigo/aux |
| Origin | Mainland China |
| Applicable Industries | Hotel, Garage, Commercial, Household |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Operating Voltage | 220-240V |
| Mounting | Wall / Window Mount |
| Warranty | 3 years |
| Dimension(L*W*H) | 792*279*195 |
| Key Selling Points | R410a |
| Airflow | 560m³/h |
| Machinery Test Report | Provided |
| Video outgoing-inspection | Provided |
| Warranty of core components | 3Year |
| Core Components | compressor, condenser, Evaporator |
| Weight (KG) | 66 KG |
| Function | Cooling and Heating/Cooling Only |
| Power supply | 220~240V/1ph/50Hz |
| Keyword | solar Air Conditioner Split |
| Cop | 3.6-4.0 |
| Certification | EMC, CB, CE, ROHS, Emf, LFGB, UR, GS |
| Product name | 12000 Btu Split Air Conditioners Portable Air Cooler Wholesale Price |
| EER | 3.6-4.0 |
| Working condition | T1/T3 |
| Condition | New |
Instock
There are no reviews yet.