Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 100 × 80 × 50 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 200 |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG, Custom |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Turkey |
| Model Number | 18000 BTU T3 R32 Heat And Cool R22 220V 60Hz Room |
| Capacity (btu) | 8001-10000 |
| COP | ≥3.5 |
| EER | 4.1-6 |
| Power Type | AC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 3 years |
| Type | Split Wall Mounted Air Conditioners |
| Energy Efficiency Rating | Class A |
| Operating Language | English |
| Application | Commercial, Hotel, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 450 m3/h |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | Cooling |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Variable frequency |
| Private Mold | Yes |
| logo/pattern | Silk screen printing |
| Product Name | 18000 BTU T3 R32 Heat And Cool R22 220V 60Hz Room Air |
| Service | OEM/ODM |
| Color | Wihte |
Instock
There are no reviews yet.