Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 89 × 38 × 35 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, electrical, electrical |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | OIMG, Eurgeen |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Zhejiang, China |
| Capacity (btu) | 5000 |
| EER | 2.6 |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year, 1 Years |
| Type | PORTABLE |
| Application | Household |
| Product Name | Portable Air Conditioning Units |
| Power Supply | 220-240V/50Hz |
| Rated Input W (Cooling) | 560W |
| Rated Current Amps (Cooling) | 2.8A |
| Dehumidifying capacity | 0.6L/hr |
| thermostat range(Celsius) | 16-32 |
| Noise during operation(low/high,,db(A)) | 51/53dB |
| Function | WIFI control |
| Certification | CB, ce, GS, RoHS |
Instock
There are no reviews yet.