Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 428.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 12 × 8 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Grade | No |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | 1w |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Jiangsu, China |
| Model Number | Solar air conditioner |
| Capacity (btu) | 9000, 12000, 18000, 24000, 30000 |
| EER | 3.57 |
| COP | 1 |
| Product name | Solar Air Conditioner |
| Power source | Solar |
| Applicable Area | 10-45m2 |
| Type | olar Photovoltaic Air Conditioning |
| Cooling capacity | 7000btu 9000btu 12000btu 18000btu 24000BTU |
| Power supply | Solar DC |
| Solar panel | 3~8Pcs 300-550W Solar Panel |
| Feature | 100% Solar Energy |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Variable Frequency |
| Mounting Type | Wall mounted |
Instock
There are no reviews yet.