Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 24 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33 × 30 × 71 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 780 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling Only |
| Brand Name | OIMG, UnitedStar |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong |
| Model Number | SKY-1A07 |
| Capacity (btu) | 6000-8000 |
| COP | Class A |
| EER | Class A |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Overseas Call Centers |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Car, Garage, RV, Commercial, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 320 |
| App-Controlled | NO |
| Featured Function | LED DISPLAY |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | Yes |
| Product Name | Portable Air Conditioner |
| Refrigerant | R-410A |
| Cooling capacity | 7000 BtuBtu |
| Applicable areas | 10-16㎡ |
| Function | Cooling Air |
Instock
There are no reviews yet.