Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 26 kg |
|---|---|
| Dimensions | 48 × 42 × 97 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w |
| Use | ROOM |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | YT.2020 |
| Capacity (btu) | 8001-10000 |
| EER | 2-4 |
| Power Type | AC |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year, 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Application | Commercial, Garage, Hotel, Household |
| Remote Control | Yes |
| Maximum Airflow Rate | 350m3/h |
| App-Controlled | Yes |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Variable frequency |
| Private Mold | Yes |
| Product Name | Portable Air Conditioner |
| Keyword | Portable Air Conditioner |
| Compressor type | Variable Volume Ratio |
| Function | Cooling Air |
| Feature | Portable |
| Compressor name | Rotary Compressor |
| Cooling capacity | 8000btu 10000btu |
| Color | White |
| Noise Level | <53db(A) |
Instock
There are no reviews yet.