Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 20.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 31 × 86 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC, Electric |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V, 220 |
| Power (W) | 1w, 750 |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | OIMG, FUDA |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | China |
| Model Number | 2020 |
| Capacity (btu) | 7000 |
| Dimensions (L x W x H (Inches) | 330*280*685 |
| EER | A |
| Power Type | AC |
| Condition | New |
| After-sales Service Provided | Free spare parts |
| Warranty | 1 Year |
| Type | PORTABLE |
| Timer | Yes |
| Application | Hotel, Household |
| Remote Control | Yes, YES |
| Maximum Airflow Rate | 270 |
| App-Controlled | Yes |
| Featured Function | High loading QTY |
| Fixed Frequency/Variable Frequency | Fixed frequency |
| Private Mold | Yes |
| Product Name | FUDA 7000BTU portable ac air conditioner factory price |
| Refrigerant | R290 |
| Fan Speed | 2 |
| Working Condition | T1 |
| NOISE LEVEL | ≤ 64dB(A) |
| LOGO | Customized Logo Acceptable |
| Humidity Extraction | 0.8 L/h |
| Material | ABS Plastic |
Instock
There are no reviews yet.