Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 36 kg |
|---|---|
| Dimensions | 120 × 120 × 40 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Grade | Grade 1 |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 3HP |
| Use | ROOM |
| Origin | Mainland China |
| place of origin | Guangdong, China |
| brand name | Puremind |
| model number | FF61-12K |
| capacity (btu) | 8001-10000 |
| power (w) | 1110 |
| power type | DC |
| voltage (v) | 220 |
| after-sales service provided | Free spare parts |
| warranty | 1 Year |
| cooling/heating | Cooling/Heating |
| application | Commercial, Hotel, Household |
| power source | Electric |
| remote control | Yes |
| maximum airflow rate | 550m3/h |
| app-controlled | Yes |
| fixed frequency/variable frequency | Variable frequency |
| private mold | NO |
| Product Name | Wall Split Air Conditioner |
| Refrigerant | R410a |
| Type | Cooling Only |
| Power supply | 1Ph-220-240V~50Hz |
| EER | 5.1 |
| Capacity | 12000BTU |
| Indoor noise level | 37dB(A) |
| Outdoor noise level | 52dB(A) |
| Suitable area | 12~19m2 |
| OEM Service | Accept |
| Featured Function | cooling heating |
Instock
There are no reviews yet.