Close
0 Product
Pay & Download
Instock
| Weight | 56.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9 × 40 × 60 cm |
| Hign-concerned Chemical | None |
| Power Source | AC |
| Grade | No |
| Indoor Machine Noise | <23dB |
| Air conditioning power | 1HP |
| Voltage (V) | 6V |
| Power (W) | 1w |
| Use | ROOM, Room |
| Cooling/Heating | Cooling/Heating, Cooling/Heating |
| Brand Name | DUTRIEUX |
| Origin | Mainland China |
| Place of Origin | Guangdong, China |
| Model Number | solar air condition |
| Capacity (btu) | 9000 |
| EER | 3.2 |
| COP | 3 25-3.45 |
| Compressor brand | TOSHIBA |
| Refrigerant | R410a |
| Function | Cooling Heating |
| Power supply | Solar Energy |
| Compressor | DC Inverter – TOSHIBA |
| Cooling capacity | 9000btu |
| Keyword | Dc Air Conditioner |
| Feature | 100% Solar Energy |
| Condition | New |
Instock
There are no reviews yet.